Viljandis toimunud EM-lt kaks hõbemedalit

posted 18 Sep 2017, 23:13 by Vahur Joala   [ updated 18 Sep 2017, 23:21 ]

Viljandis toimus kahe paadiklassi EM, kus osales sportlasi seitsmest riigist. Juuniorite paadiklassis JT-250 tuli Euroopa meistriks Leedu  neiu Nida Kilinskaite. Tartlane Stefan Arand oli teine ja Viljandi noorsõitja Georgi Iljin oli viies.
Paadiklassis T-550 tuli Euroopa meistriks lätlane Dmitrijs Anikejevs. Koduvetel kihutanud Aivar Kommisaar tuli hõbemedalile.
 

Viimasel UIM F1 MM-i etapil tuli teiseks ja sedasi juba teist aastat järjest maailmameistriks Hiina tiimis võistlev prantslane Philippe Chiappe. 

See oli juba teine maailmameistritiitel temale käesoleval aastal, sest varem tuli ta maailmameistriks kestvussõidus. Järgmised kohad MM-l on aga veel jagamata. Seal on tihe konkurents medalitele, sest Alex Carella ja Shaun Torrente on kogunud mõlemad 39 punkti ning neljandal kohal oleval Youssef Al Rubayanil on 38 punkti. Viimane etapp sõidetakse käesoleval nädalal Sarjahisl.
Abu Dhabi võistlust juhtis esimesed 32 ringi rootslane Jonas Andersson. Siis ta katkestas. Järgmised 15 ringi sõitis liidrina soomlane Sami Seliö ja siis hakkas tema paadi mootor tõrkuma. Finishijoone ületas ta neljandana. Etapi võitis Alex Carella ja kolmas oli Thani Al Qamzi.