Sten Ivanov pälvis Euroopa meistrivõistlustel pronksi

Eelmisel nädalavahetusel sõitis Viljandi Nord Racing Clubi­ esindav Sten Ivanov Ungaris Dunaújvárosis Euroopa ringrajapaatide meistrivõistlustel klassis GT-30 välja pronksmedali ja tema klubikaaslane Paul Richard Laur tuli klassis GT-15 neljandaks

Eelmisel nädalavahetusel sõitis Viljandi Nord Racing Clubi esindav Sten Ivanov Ungaris Dunaújvárosis Euroopa ringrajapaatide meistrivõistlustel klassis GT-30 välja pronksmedali ja tema klubikaaslane Paul Richard Laur tuli klassis GT-15 neljandaks.

Nagu värske Euroopa tiitlivõistluste pronksmedalist ütles, läkski ta medali peale sõitma – mullu, oma esimesel hooajal GT-30 klassis, oli ta Poolas Euroopa meistrivõistlustel napilt pjedestaalilt eemale jäänud.

«Kergelt see medal ei tulnud: rada oli raske, seal oli kaks 180-kraadist pööret, mis võtsid paadi hoo kinni,» rääkis ta. «Kui oleks tahtnud riskida, siis oleks võinud teise koha eest võidelda, aga läksin kindla peale välja, et oma esimene tiitlivõistluste medal siit klassist võtta. Tahtsin seda nii väga.»

Peale selle, et võistlusrada oli keeruline, kostitas Ungari võistlejaid rohkem kui 30 soojakraadiga. «Sõidu ajal oli nii palav, et ei olnud jõudu. Päeva lõpuks olime ikka täitsa läbi,» nentis Ivanov.

Võistluse avapäeval oli ta ajasõidus kolmas. Esimeses võistlussõidus sai ta hea lähte, ent seejärel tuli eksimus, mis kukutas ta eelviimasele, kümnendale kohale. «Kuna ma tõmbasin kurvis valesti, läksin valelt poolt pöördepoid, siis teenisin ühe karistusringi,» kõneles ta.

Teises sõidus tuli Ivanovil seega startida tagantotsast, aga start õnnestus ja ta suutis end kümnendalt positsioonilt kolmandaks sõita.

Teisel võistluspäeval tegi ta oma sõnul kindlad ja korralikud sõidud, lõpetas teise ja kolmandana ning see tõigi talle kokkuvõttes medali. Euroopa meistriks tuli Hilmer Wiberg Rootsist ja hõbeda pävis Kärol Soodla Eestist.

Nord Racing Clubi treener Aivar Kommisaar ütles, et emotsioonid on laes. «Sten sai hästi hakkama. Teisel võistluspäeval võttis ta pisut rahulikumalt, aga rada oli raske ja seal andis tunda hästi laotud üldfüüsiline vorm.»

Kommisaar kiitis ka Paul Richard Lauri, kes pidi väidetava stardiliini rikkumise eest määratud karistusringi tõttu võistlussõitude kokkuvõttes teenitud teise koha neljanda vastu vahetama.

Sten Ivanovit ootavad nüüd ees septembri alguses Itaalias Viverones peetavad GT-30 klassi maailmameistrivõistlused. Oma sõnul läheb ta sinna taas medaliambitsiooniga ja eesmärgiks on seatud just see kuldset värvi medal.

div#stuning-header .dfd-stuning-header-bg-container {background-image: url(https://nordracing.ee/uus/wp-content/uploads/2019/04/header1.png);background-size: cover;background-position: center center;background-attachment: scroll;background-repeat: no-repeat;}#stuning-header div.page-title-inner {min-height: 360px;}