Viljandi veemotosportlased naasid Leedust kullasäras

Viljandi Nord Racing Clubi veemotosportlased panid võistlushooajale punkti nädalavahetusel Kaunases Leedu meistrivõistluste viimase etapiga ning Sten Ivanov sõitis sealt koju meistrina. Paul Richard Laur tuli sarja kokkuvõttes teiseks.

Juhendaja Aivar Kommisaare sõnul näitasid mõlemad poisid hooaja viimasel mõõduvõtul ilusat minekut juba treeningsõitudest alates: Ivanov oli GT-30 klassis teistest peajagu üle ja Laur kimas GT-15 klassis välja teise aja. Nende tulemuste järgi lähetati võistlejad rajale, niisiis said mõlemad hea stardikoha.

Mõlemal sõitjal olid panused finaaletapile vastu minnes kõrged. Nagu Ivanov ütles, oli enne võistlust paras pinge peal, sest vaja oli head tulemust, et tiitel võtta. Esimene start tal ka õnnestus ning liidrikohta suutis ta hoida sõidu lõpuni.

Paul Richard Laur (vasakul) tuli Leedu meistrivõistlustel GT-15 klassis hõbedale.  Foto:Erakogu

Teises sõidus starditi pööratud järjekorras, mis lisas Kommisaare arvates võistlusele põnevust. «Sel aastal tegid nad Leedu meistrivõistlustel selle muudatuse, aga seda on varem ka olnud. See on vahelduseks põnev: see näitabki ära, kui kõva sõitja sa oled.»

Et viimane, kolmas sõit annab rohkem punkte, sest läbitakse topeltringid, tuli minna kindla peale. Ivanov startis esikohalt ja oli liider juba pärast esimest pööret. Selle etapivõiduga kirjutas ta Leedu meistri tiitli oma nimele.

Viljandi Nord Racing Clubi sõitja Sten Ivanov (keskel) tuli nädalavahetusel Kaunases peetud Leedu meistrivõistluste viimase etapi võiduga Leedu meistriks.

GT-15 klassis samuti võidumõtetega starti asunud Paul Richard Laur sai esimeses võistlussõidus hea lähte ning püsis liidrina lõpuni. Teises sõidus tuli tal seega startida viimaselt kohalt, siiski õnnestus end sõita teiseks. Kolmandas sõidus tegi Laur taas hea stardi ja hoidis liidripositsiooni lõpuni. Etapivõiduga teenis ta tiitlivõistluste kokkuvõttes teise koha.

Viljandi Nord Racing Clubi sõitja Paul Richard Laur sai Leedu meistrivõistluste finaaletapi võiduga sarja kokkuvõttes teise koha. Foto: Didzis S Photography

«Kolmandas sõidus oli Paul konkurentidest ikka tugevalt ees,» ütles Aivar Kommisaar ning lisas, et Lauril kui klubi noorimal sõitjal on veel küllalt aega oma sõiduklassis suuri tegusid korda saata.

Nüüd, pärast hooajale edukalt punktipanekut asuvad Viljandi veemotosportlased füüsilist vormi lihvima saalitrennides ning paadid võivad mõnda aega garaažis puhata.

div#stuning-header .dfd-stuning-header-bg-container {background-image: url(https://nordracing.ee/uus/wp-content/uploads/2019/04/header1.png);background-size: cover;background-position: center center;background-attachment: scroll;background-repeat: no-repeat;}#stuning-header div.page-title-inner {min-height: 360px;}