Sten Ivanovi debüüt tiitlivõistlustel senisest võimsama paadi roolis läks edukalt

Läinud nädalavahetusel kimasid paadiklassi GT-30 veemotosportlased Lätis Alūksnes maailmameistrivõistlustel ja Viljandi Nord Racing Clubi liikmetest sõitis parima, neljanda koha välja tänavu selles klassis debüteeriv Sten Ivanov.

«Esimene võistlus selles paadiklassis ja kohe ­MM-il neljas! Sten on tubli,» kiitis oma kasvandikku treener Aivar Kommisaar ning lisas naerdes: «Jajah, kõike sai esimest korda tehtud: käis vees ujumas ka ikka.»

Kommisaare sõnul viis talendika veemotosportlase sihile visadus. Ja eks räägi enda eest vahetult enne võistlust tehtud katsetuste arv. «Tegime ikka palju katsetusi: alguses 30 ringi, teisel päeval 20-30 ringi. Natuke väsitas, ent üldfüüsiline vorm on tal tipp-topp.»

Mullu GT-30 klassis maailmameistri tiitlit välja ei antudki – koroonapandeemia tõttu lükati võistlused edasi. Nüüd oli eestlasi stardis viis: lisaks Sten Ivanovile möödunud hooaja Euroopa meister Kärol Soodla, Märten Arula ning GT-30 klassis oma tiitlivõistluste debüüdi teinud Erik-Rennes Pihlak ja Sten Ivanovi klubikaaslane Kalvin Thomas Royster.

Finaali pääses 18 parimat – esimesed 12 said edasi otse ajasõidu tulemusega ja viimased kuus finaalikohta selgitati lohutussõidus. Eestlastest oli ajasõidus kiireim Soodla kolmanda ajaga. Ivanov oli neljas, Pihlak üheksas ja ­Royster 12. Arula pääses finaali lohutussõidust. Ajasõidu võitis ja parima stardikoha tagas endale rootslane ­William Sjöström.

Esimeses sõidus läks Sten Ivanovil hästi kuni kolmanda pöördeni, mil ta jäi kahe paadi vahele ja ees oli laine, mis lükkas ta üle külje tagurpidi. Õnneks jäi ta terveks ja pääses karastava suplusega.

Teises sõidus sai naha märjaks teinegi motospordiklubi Nord sõitja Kalvin Thomas Royster. Tema paat sai paraku nii palju kannatada, et tal tuli võistlus pooleli jätta.

Kolmandale sõidule startis Sten Ivanov 12. kohalt ja esimese ringiga suutis ta seitsmendaks tõusta. Küll aga lendas Erik-Rennes Pihlaku paat uppi ning sõit tuli järjekordselt katkestada. Kordusstarti ei antud ja võistlejad said sõidust pooled punktid.

Viimases, neljandas sõidus tegi Ivanov hea stardi ja tõusis kolmandaks. Sel positsioonil suutis ta püsida ka lõpuni, olgugi et trotsida tuli nii laineid kui konkurente.

Nelja sõidu kokkuvõttes teenis Sten Ivanov neljanda koha. Tema klubikaaslane Thomas Royster pidi katkestama ning talle kuulus tiitlivõistluste lõppkokkuvõttes 17. koht.

GT-30 klassi värskeks maailmameistriks kuulutati lätlanna Laura Lakovica-Lakoviča, hõbemedal kuulus Kärol Soodlale ja pronks William Sjöströmile.

Samal ajal peetud Läti meistrivõistluste esimesel etapil tegi kaasa Viljandi klubi Nord noorim, 11-aastane liige, juunikuus Euroopa GT-15 klassi meistrivõistluste pronksmedali pälvinud Paul Richard Laur. Olgugi et teda kimbutasid tehnilised mured, suutis ta 15-pealises konkurentsis saavutada kuuenda koha.

Augustis ootab meie veemotosportlasi ees järgmine mõõduvõtt: 7. ja 8. augustil peetakse Lätis Aizkraukles Balti ringrajapaatide meistrivõistlused, mis on ühtlasi Eesti meistrivõistluste kolmas etapp. Seal saab pöialt hoida GT-15 klassis võistlevale Paul Richard Laurile. Samal ajal leiavad Poolas Trzciankas aset Euroopa GT-30 klassi meistrivõistlused, kus stardib Sten Ivanov.

div#stuning-header .dfd-stuning-header-bg-container {background-image: url(https://nordracing.ee/uus/wp-content/uploads/2019/04/header1.png);background-size: cover;background-position: center center;background-attachment: scroll;background-repeat: no-repeat;}#stuning-header div.page-title-inner {min-height: 360px;}