Viljandi poiss naasis tiitlivõistluselt pronksiga

11-aastane Viljandi poiss Paul Richard Laur naasis juuni keskel Soomes peetud veemotospordi noorteklassi GT-15 Euroopa meistrivõistlustelt pronksmedaliga. Ta sai tiitlivõistlustel kaasa teha teist korda ning juunioride Euroopa meistrite selgitamisel võib ta osaleda veel viis aastat.

22 osalejaga tiitlivõistlustel tõusis motospordiklubi Nord liige Paul Richard Laur kolmandale kohale pärast rasketes ilmaoludes peetud võistlussõite ja mitme konkurendi diskvalifitseerimist. Pjedestaalile jõudsid seekord vaid Eesti sportlased.

Esimese stardi ajaks oli alanud vihmasadu ja tõusnud tuul ning rajaolud olid muutunud keeruliseks. Kui fooris punane tuli kustus, asus esimesest pöördepoist alates sõitu juhtima tallinlane Joonas Tristen Lootus. Kõik kuus ringi kihutati tema juhtimisel. Pärast finišilipu langemist selgus aga, et ta oli teinud valestardi ja tal võeti tulemusest üks ring maha. Sõiduvõit kuulus tallinlasele Joonas Lemberile, teine oli leedulane Nida Kilinskaite˙ ja kolmas tartlane Hendrik Arula. Paul Richard Laur lõpetas kuuendana.

Teises stardis läks sõitu juhtima Läti sõitja Elı¯za Lakovicˇa-Lakovica, teisel kohal oli Nida Kilinskaite˙ ja kolmandal Hendrik Arula. Samas järjestuses ka sõit lõpetati. Paul Richard Laur lõpetas neljandana.

Esimese võistluspäeva kokkuvõttes juhtis võistlust Kilinskaite˙, teine oli Lakovica, kolmas Lember, neljas Arula ja viies Laur.

Pühapäeva hommikuks oli tuul tõusnud väikeseks tormiks ning starte hakati edasi lükkama. Pärastlõunal sõitjate koosolekul otsustas korraldaja arvata võistluse lõppenuks ja anda meistritiitel välja kahe laupäevase sõidu põhjal. Järgnes viis tundi kestnud tehniline kontroll, mis muutis tulemusi märkimisväärselt. Kaks liidrit Nida Kilinskaite˙ ja Elı¯za Lakovicˇa-Lakovica diskvalifitseeriti mootori reeglitele mittevastavuse tõttu ning uueks Euroopa meistriks tõusis Hendrik Arula. Hõbemedal kuulus Joonas Lemberile ja pronksile tuli Paul Richard Laur.

div#stuning-header .dfd-stuning-header-bg-container {background-image: url(https://nordracing.ee/uus/wp-content/uploads/2019/04/header1.png);background-size: cover;background-position: center center;background-attachment: scroll;background-repeat: no-repeat;}#stuning-header div.page-title-inner {min-height: 360px;}